چگونه طلا پیدا کنیم

چگونه طلا پیدا کنیم

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , ,

چگونه طلا پیدا کنیم | راه های پیدا کردن طلا

طلا چیست

طلا یا زَر با نشان شیمیایی Au نام یک عنصر است. طلا فلزی نرم و چگال و شکل‌پذیر به رنگ زرد روشن و براق است که در مجاورت هوا و آب زنگ نمی‌زند و تیره نمی‌شود. از نظر شیمیایی، طلا فلزی واسطه است که در گروه ۱۱ جدول تناوبی جای دارد و یکی از کم واکنش‌ترین عنصرهای جامد در شرایط استاندارد است. پس می‌توان این فلز را به صورت خالص در طبیعت به صورت دانه‌ای یا تکه‌ای در میان سنگ‌ها، کانی‌های بلوری شده و مواد ته نشینی آبرفتی پیدا کرد.

چگونه طلا پیدا کنیم

کشف طلا یک چالش واقعی است . این چیزی است که آن را بسیار ارزشمند می‌سازد . در اینجا چند نکته در مورد جستجوی طلا آورده شده‌است :

تحقیقات :

تحقیقات می‌توانند ۹۰ درصد از موفقیت شما باشند . خیلی راحت و سرگرم‌کننده است . تحقیقات شما را به بهترین مناطق تولید کننده طلا در یک منطقه ویژه هدایت خواهند کرد . تحقیقات شما باید شامل مرور سوابق قدیمی از یک نقشه بازدید از منطقه ، خواندن کتاب ، صحبت با مردم محلی و در نهایت بررسی کتابخانه‌ها ، مراکز اطلاع‌رسانی ، بررسی‌های زمین‌شناسی دولتی ، دانشگاه‌های دولتی با برنامه‌های معدن‌کاری و جوامع تاریخی باشد .

از دیگران بپرسید :

فروشگاه فلزیاب محلی شما با میدان ‌های طلا در منطقه شما آشنا خواهد بود . از تیم‌های اکتشافی محلی بپرسید که می‌توانید به آن‌ها ملحق شوید و از اداره معادن دولتی خود پرس و جو کنید .

چگونه طلا پیدا کنیم
چگونه طلا پیدا کنیم

انواع مناطق تولید طلا

 Virgin Ground: این منطقه ای از زمین است که هرگز توسط کاوشگران قدیمی مورد کاوش قرار نگرفته است. این ممکن است به این دلیل باشد که این منطقه به اندازه کافی غنی نیست تا کار را تضمین کند یا فقط تا به حال کشف نشده است.

Surfacing: این جایی است که مناطق وسیعی از زمین از چند اینچ به چند فوت عمق برداشته شده است. طلا در این مناطق معمولا در مناطق کم عمق قرار دارد و به آسانی قابل تشخیص هستند. این مناطق حوزه های ذخایر طلای غنی در روزهای خود بودند.

Deep Leads : این بستر رودخانه قدیمی هستند که طی زمان به خاک سپرده شده‌اند . عمدتا ً مواد زائد را از یک معدن جستجو می‌کنند . هنگام فلزیابی در عمق کم , مواد زائد زمین بین آن‌ها کاوش می‌شود .

چگونه طلا پیدا کنیم
چگونه طلا پیدا کنیم

تعدادی از تکنیک های پیشرفته وجود دارد که به شما کمک می کند تا عملکرد طلا خود را در یک منطقه افزایش دهید و همچنین به شما در حفظ موقعیت مکانی منطقه کمک می کند.

شبکه‌بندی :

این تکنیک شامل تقسیم کردن یک منطقه به تعدادی شبکه کوچک است و به طور کامل هر شبکه را به آرامی و به‌صورت منظم بررسی می‌کند . در کشورهای خشک مشاهده می‌شود که متصدیان آشکارساز یک زنجیره را پشت سر خود می‌کشند تا به راحتی خط آخرین حرکت خود را ببینند . این به ویژه در بیابان‌های خشک مفید است .

علامت‌گذاری :

این شامل بستن روبان یا نخ به درختان برای علامت‌گذاری ناحیه‌ای است که قبلا ً طلا پیدا کرده‌اید . همچنین سعی کنید این نقاط را علامت‌گذاری کنید تا مطمئن شوید که می‌توانید در زمانی دیگر به آن‌ها برگردید . استفاده از سیستم‌های تعیین موقعیت یاب جهانی ( gps ) می‌تواند برای ترسیم و ذخیره موقعیت شما تا عرض چند متر استفاده شود .

بررسی کردن : 

هنگام تشخیص یک تپه یا شیب، اغلب بهتر است که شیب را از بالا به پایین کاوش کنید. این کار شانس بیشتری برای یافتن سریع تر طلا به شما می دهد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با آموزش گام به گام کار با فلزیاب و تست عمق زنی فلزیاب های IKPV در نمایندگی فلزیاب تهران و کلان شهر ها با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس حاصل نمایید.

فروش لوازم جانبی فلزیاب ( کویل، لوپ، دسته، پنل و … )، ارتقاء و بروزرسانی دستگاه های فلزیاب در کمپانی فلزیاب IKPV ایران

تصویری کردن انواع سیستم های پالسی

اجاره فلزیاب تصویری و  اجاره فلزیاب پالسی

شاید دوست داشته باشید:

فلزیابی یاسوج

فلزیاب یاسوج

فلزیاب یاسوج قبل از صحبت راجع به فلزیاب یاسوج و خرید فلزیاب در این شهر، شما را کمی با این شهر و استان کهکیلویه و بویر احمد آشنا می کنیم، با ما همراه باشید. این استان یکی از مناطق لر نشین کشور ایران است و در جنوب غربی این کشور و در امتداد کوه های […]

دفینه یاب ایرانی

دفینه یاب ایرانی

دفینه یاب ایرانی یکی از قدیمی ترین مبحث مهم در عرصه کاوش گنج و دفینه یابی این موضوع می باشد که در هنگام خرید یک دستگاه فلزیاب باید گنج یاب ایرانی بخریم یا گنج یاب خارجی ؟ با بیان چند نکته به شما خواهیم گفت که دفینه یاب ایرانی دارای قابلیت های بیشتری بوده و […]

خرید فلزیاب با گارانتی

خرید فلزیاب با گارانتی

خرید فلزیاب با گارانتی خرید فلزیاب با گارانتی دارای اهمیت زیادی می باشد. همانطور  که می دانید هر کسی که یک دستگاه فلزیاب حرفه ای و یک گنج یاب با کیفیت می خرد می خواهد به کاوش گنج بپردازد و برای موفقیت در  کاوش حتما باید از فلزیاب اصلی و اورجینال استفاده شود. به دلیل […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید