لوپ فلزیاب

felezyabi مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , ,

لوپ فلزیاب | کویل فلزیاب | فروش لوپ |انتخاب لوپ مناسب

لوپ فلزیاب چیست ؟

یک دستگاه فلزیاب از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هرکدام وظایفی را بر عهده دارند. در این پست قصد داریم در مورد لوپ فلزیاب صحبت کنیم که با نام هایی همچون سیم پیچ و کویل نیز شناخته میشود. کویل وظیفه دریافت فرکانس های بازگشتی از زمین و ارسال آن به مدار اصلی را بر عهده دارد. این داده ها پس از پردازش تبدیل به هشدار میشوند. هشدار های صوتی ، تصویری ، لرزشی و … از انواع پر کاربرد برای اطلاع به کاربر هستند.

اندازه لوپ :

اندازه یک کویل می تواند عمق تشخیص و حساسیت یک فلزیاب را تحت تاثیر قرار دهد. هرچه سیم‌پیچ بزرگ‌تر باشد ، عمق بیشتری پیدا خواهد کرد ، اما حساسیت کمتری به اهداف کوچک خواهد داشت . هر چه قطر کوچک‌تر باشد ، دقیق‌تر می‌شود ، اما عمق فلزیابی کاهش می‌یابد . کویل های کوچک‌تر نیز سبک‌تر خواهند بود و کنترل آن آسان‌تر است.

لوپ فلزیاب

اشکال لوپ :

معمول‌ترین اشکال لوپ ها ، حلقه‌های گرد معمولی ، سیم‌پیچ شکل بیضوی و حلقه‌های متصل به وب می‌باشد . دلیل اصلی تغییر شکل این است که با نیاز فیزیکی مطابقت داشته باشد، یعنی سیم‌پیچ بیضوی را می‌توان در اطراف بوته‌ها یا بین زمین‌های سنگی آسان‌تر از حلقه‌های گرد حرکت داد . کویل های معمولی غالبا پایدارتر و کارآمدتر هستند و در هنگام استخراج طلا بسیار محبوب هستند.

پیکربندی کویل :

سه نوع از رایج ترین مدل های کویل Concentric , Double-D (DD), Monoloop است. تفاوت بین این نوع کویل، الگوی سیم پیچ درون کویل است. در ادامه مقاله لوپ فلزیاب ما را همراهی کنید :

لوپ فلزیاب

کویل Concentric :

یک کویل مرکزی دارای یک دایره درونی و یک سیم بیرونی است. الگوی جستجو آن مخروطی شکل است و می تواند برای تعیین دقت هدف دقیق باشد. کویل های Concentric در زمین بسیار کانالیزه کننده شبیه سازی می شوند و نیاز به همپوشانی بیشتری برای پوشش کامل زمین دارند.

کویل (Double-D (DD :

یک لوپ دوگانه دارای دو سیم‌پیچ سیم هم پوشانی ( یک معکوس ) است. ویژگی‌های یک سیم‌پیچ دو بعدی : پایداری  ( به خصوص در سطح بسیار بالا ) ، عمق خوب ، حساسیت و الگوی جستجوی بسیار دقیق .

هنگامی که با یک فلزیاب GPX دو کویل استفاده می شود (به عنوان مخلوط با کویل monoloop) قادر به تشخیص بین اهداف آهنی و غیرآهنی است. آن‌ها همچنین در هنگام استفاده از ماسه ساحلی مرطوب و در محیط‌های پر سر و صدا ثابت هستند .

کویل Monoloop :

این سیم‌پیچ‌ها از نوع خاصی از کویل برای تشخیص پالس هستند . این کویل ها دارای یک سیم‌پیچ اطراف خود می باشند که برای انتقال و دریافت سیگنال استفاده‌ می‌شود . الگوی سیگنال سیم‌پیچ به‌صورت مخروطی است و نیازمند همپوشانی بیشتری است . با وجود این , آن‌ها می‌توانند نسبت به کویل های دو بعدی عمق بهتری داشته باشند .

فرکانس ( سری X-TERRA )

طیف وسیعی از فلزیاب های X-TERRA قادر به کار در یکی از سه فرکانس مختلف ۳kHz، ۷٫۵kHz یا ۱۸٫۵kHz میباشند. فرکانس دستگاه متناسب با کویل انتخاب می شود و بر عملکرد فلزیاب تاثیر می گذارد. به عنوان یک قاعده کلی ، فرکانس پایین تر فلزیاب عمیق تر می تواند به زمین نفوذ کند. در فرکانس های پایین ، حساسیت به اهداف در عمق بالا کاهش می یابد. هر چقدر فرکانس بالاتر باشد حساسیت به اهدف کوچک بیشتر می شود اما عمق تشخیص کاهش می یابد.

شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید 

آموزش گام به گام کار با فلزیاب ها

قیمت انواع محصولات IKPV

شماره تماس : ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲

شاید دوست داشته باشید:

نقد و بررسی فلزیاب Ace 150 محصول Garrett

نقد و بررسی فلزیاب Ace 150 محصول Garrett فلزیاب Garrett Ace 150 یکی از محبوب ترین و بهترین دستگاه ها برای مبتدیان است. در مقایسه با آشکارسازهای فلزی کمپانی bounty hunter ، به نوعی گران است. با این حال، چندین ویژگی اضافی را ارائه می دهد. این یک بسته کامل همراه با دی وی دی […]

بهترین فلزیاب برای کاوش طلا

بهترین فلزیاب برای کاوش طلا از سال های دور تا به حال به نظر می رسد طلا برای همه سنین جذاب بوده است . آیا می‌توانید تصور کنید که می‌خواهید طلا را در زیرزمین پیدا کنید؟ هر جوینده گنج برای رسیدن به هدف واقعی ، آرزوی آن را دارد تا طلا بیابد . این شور […]

راهنمای خرید بهترین فلزیاب ضد آب

راهنمای خرید بهترین فلزیاب ضد آب زیر آب‌های عمیق بسیاری از گنجینه های قدیمی وجود دارد . بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که چه نوع فلز یا گنجی در زیر آب یافت می‌شود ؟ بیشتر تمدن‌های باستانی از آب به عنوان وسیله‌ای برای حمل و نقل استفاده می‌کردند و شانس بدی که داشتند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

همین حالا تماس بگیرید