لوپ فلزیاب

لوپ فلزیاب

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , ,

لوپ فلزیاب | کویل فلزیاب | فروش لوپ |انتخاب لوپ مناسب

لوپ فلزیاب چیست ؟

یک دستگاه فلزیاب از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هرکدام وظایفی را بر عهده دارند. در این پست قصد داریم در مورد لوپ فلزیاب صحبت کنیم که با نام هایی همچون سیم پیچ و کویل نیز شناخته میشود. کویل وظیفه دریافت فرکانس های بازگشتی از زمین و ارسال آن به مدار اصلی را بر عهده دارد. این داده ها پس از پردازش تبدیل به هشدار میشوند. هشدار های صوتی ، تصویری ، لرزشی و … از انواع پر کاربرد برای اطلاع به کاربر هستند.

اندازه لوپ :

اندازه یک کویل می تواند عمق تشخیص و حساسیت یک فلزیاب را تحت تاثیر قرار دهد. هرچه سیم‌پیچ بزرگ‌تر باشد ، عمق بیشتری پیدا خواهد کرد ، اما حساسیت کمتری به اهداف کوچک خواهد داشت . هر چه قطر کوچک‌تر باشد ، دقیق‌تر می‌شود ، اما عمق فلزیابی کاهش می‌یابد . کویل های کوچک‌تر نیز سبک‌تر خواهند بود و کنترل آن آسان‌تر است.

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

اشکال لوپ :

معمول‌ترین اشکال لوپ ها ، حلقه‌های گرد معمولی ، سیم‌پیچ شکل بیضوی و حلقه‌های متصل به وب می‌باشد . دلیل اصلی تغییر شکل این است که با نیاز فیزیکی مطابقت داشته باشد، یعنی سیم‌پیچ بیضوی را می‌توان در اطراف بوته‌ها یا بین زمین‌های سنگی آسان‌تر از حلقه‌های گرد حرکت داد . کویل های معمولی غالبا پایدارتر و کارآمدتر هستند و در هنگام استخراج طلا بسیار محبوب هستند.

پیکربندی کویل :

سه نوع از رایج ترین مدل های کویل Concentric , Double-D (DD), Monoloop است. تفاوت بین این نوع کویل، الگوی سیم پیچ درون کویل است. در ادامه مقاله لوپ فلزیاب ما را همراهی کنید :

لوپ فلزیاب
لوپ فلزیاب

کویل Concentric :

یک کویل مرکزی دارای یک دایره درونی و یک سیم بیرونی است. الگوی جستجو آن مخروطی شکل است و می تواند برای تعیین دقت هدف دقیق باشد. کویل های Concentric در زمین بسیار کانالیزه کننده شبیه سازی می شوند و نیاز به همپوشانی بیشتری برای پوشش کامل زمین دارند.

کویل (Double-D (DD :

یک لوپ دوگانه دارای دو سیم‌پیچ سیم هم پوشانی ( یک معکوس ) است. ویژگی‌های یک سیم‌پیچ دو بعدی : پایداری  ( به خصوص در سطح بسیار بالا ) ، عمق خوب ، حساسیت و الگوی جستجوی بسیار دقیق .

هنگامی که با یک فلزیاب GPX دو کویل استفاده می شود (به عنوان مخلوط با کویل monoloop) قادر به تشخیص بین اهداف آهنی و غیرآهنی است. آن‌ها همچنین در هنگام استفاده از ماسه ساحلی مرطوب و در محیط‌های پر سر و صدا ثابت هستند .

کویل Monoloop :

این سیم‌پیچ‌ها از نوع خاصی از کویل برای تشخیص پالس هستند . این کویل ها دارای یک سیم‌پیچ اطراف خود می باشند که برای انتقال و دریافت سیگنال استفاده‌ می‌شود . الگوی سیگنال سیم‌پیچ به‌صورت مخروطی است و نیازمند همپوشانی بیشتری است . با وجود این , آن‌ها می‌توانند نسبت به کویل های دو بعدی عمق بهتری داشته باشند .

فرکانس ( سری X-TERRA )

طیف وسیعی از فلزیاب های X-TERRA قادر به کار در یکی از سه فرکانس مختلف ۳kHz، ۷٫۵kHz یا ۱۸٫۵kHz میباشند. فرکانس دستگاه متناسب با کویل انتخاب می شود و بر عملکرد فلزیاب تاثیر می گذارد. به عنوان یک قاعده کلی ، فرکانس پایین تر فلزیاب عمیق تر می تواند به زمین نفوذ کند. در فرکانس های پایین ، حساسیت به اهداف در عمق بالا کاهش می یابد. هر چقدر فرکانس بالاتر باشد حساسیت به اهدف کوچک بیشتر می شود اما عمق تشخیص کاهش می یابد.

شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید 

آموزش گام به گام کار با فلزیاب ها

قیمت انواع محصولات IKPV

شماره تماس : ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲

شاید دوست داشته باشید:

فلزیابی یاسوج

فلزیاب یاسوج

فلزیاب یاسوج قبل از صحبت راجع به فلزیاب یاسوج و خرید فلزیاب در این شهر، شما را کمی با این شهر و استان کهکیلویه و بویر احمد آشنا می کنیم، با ما همراه باشید. این استان یکی از مناطق لر نشین کشور ایران است و در جنوب غربی این کشور و در امتداد کوه های […]

دفینه یاب ایرانی

دفینه یاب ایرانی

دفینه یاب ایرانی یکی از قدیمی ترین مبحث مهم در عرصه کاوش گنج و دفینه یابی این موضوع می باشد که در هنگام خرید یک دستگاه فلزیاب باید گنج یاب ایرانی بخریم یا گنج یاب خارجی ؟ با بیان چند نکته به شما خواهیم گفت که دفینه یاب ایرانی دارای قابلیت های بیشتری بوده و […]

خرید فلزیاب با گارانتی

خرید فلزیاب با گارانتی

خرید فلزیاب با گارانتی خرید فلزیاب با گارانتی دارای اهمیت زیادی می باشد. همانطور  که می دانید هر کسی که یک دستگاه فلزیاب حرفه ای و یک گنج یاب با کیفیت می خرد می خواهد به کاوش گنج بپردازد و برای موفقیت در  کاوش حتما باید از فلزیاب اصلی و اورجینال استفاده شود. به دلیل […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید