فناوری فلزیاب ها

فناوری فلزیاب ها

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فناوری فلزیاب ها | تکنولوژی استفاده شده در فلزیاب ها

با ما همراه باشید تا در مقاله فناوری فلزیاب ها به نقد و بررسی تکنولوژی استفاده شده در فلزیاب ها بپردازیم .

فناوری VFLEX

VFLEX با استفاده از پیشرفته ترین الکترونیک دیجیتال و پردازش سیگنال برای ارتقای فن آوری فلزیاب معمولی تک فرکانس (VLF) می باشد. VFLEX عملکرد افزایش تشخیص را با انتقال کامل موج سینوسی، تقویت کننده سیگنال درون کویل و فرکانس های منتخب انتخاب کویل فراهم می کند.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

اولین فلزیاب دیجیتال جهان

VFLEX با استفاده از دو میکروکنترلر (کامپیوتر مینیاتور)، یکی درون جعبه کنترل و دیگری درون کویل، تکنولوژی تشخیص فلز متداول تک فرکانسی متعارف را تبدیل می کند. هر بار که فلزیاب شروع به کار می کند، میکروکنترلرها از طریق یک لینک داده دیجیتال ارتباط برقرار می کنند. میکروکنترلر کویل ارتباط پیکربندی، اندازه و فرکانس دقیق سیم پیچ را نشان می دهد، بنابراین جعبه کنترل می تواند یک سیگنال انتقال کاملا سازگار ایجاد کند. این به طور قابل توجهی باعث کاهش اعوجاج و افزایش دقت و صحت شناسه هدف می شود.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

انتقال موج کامل سینوسی

فن آوری VFLEX تولید و انتقال یک موج سینوسی با کیفیت بالا با استفاده از تکنولوژی مشابه که در پخش کننده های صوتی با کیفیت بالا یافت می شود و بدون تحریف تولید می شود. حذف اعوجاج به حداکثر قدرت انتقال از سیم پیچ، در نتیجه باعث افزایش عمق تشخیص و حساسیت می شود. این همچنین منجر به بهبود دقت شناسه هدف و ایمنی بیشتر در برابر سر و صدا و محیط زیست می شود.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

تقویت کننده سیگنال درون کویل

سیگنال‌های هدف ضعیف در داخل کویل ، قبل از ارسال سیگنال دریافتی از کابل سیم‌پیچ که در آن تداخل و از دست رفتن سیگنال رخ می‌دهد ، تقویت می‌شود . این روش ایمنی نویز الکتریکی را با کاهش سیگنال‌های نادرست و افزایش قدرت سیگنال هدف بهبود می‌بخشد و در نتیجه عمق شناسایی و حساسیت را بهبود می‌بخشد .

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

انتخاب کویل فرستنده فرکانس

با تغییر کویل شما می توانید فرکانس آشکارساز را تغییر دهید، حداکثر حساسیت و عمق را برای طیف گسترده ای از انواع هدف و شرایط. VFLEX به شما می دهد سه فرکانس را انتخاب کنید: ۱۸٫۷۵KHz – 7.5 KHz – 3 KHz

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

KHz 3 : فرکانس پایین برای اهداف عمیق، بزرگ و یا برای اهدافی بالا ، مانند نقره، مس، حلقه های طلای بزرگ و آثار استفاده می شود.

KHz 7.5 : فرکانس متوسط ​​برای تشخیص همه جانبه، حساسیت خوب و عمق تشخیص برای تمام اندازه های هدف

KHz 18.75 : فرکانس بالا بسیار حساس و ایده آل برای جواهرات، زنجیرهای خوب و قطعات زیر گرم است

طیف گسترده ای از گروه (BBS)

به طور همزمان انتقال، دریافت و تجزیه و تحلیل یک گروه گسترده از فرکانس های مختلف برای ارائه عمق تشخیص قابل توجهی، حساسیت بالا و تبعیض دقیق برای طیف گسترده ای از انواع هدف است. این فرکانس وسیع، الکترونیک آشکارساز را با اطلاعات بیشتر در مورد هدف و محیط اطراف ارائه می دهد تا از تکنولوژی های تک فرکانسی امکان پذیر باشد. آشکارساز پردازش سیگنال پیشرفته این فرکانس ها را انجام می دهد که در نتیجه دقت شناسایی هدف و افزایش عمق را بهبود می بخشد. این فرایند همچنین سیگنال های دروغین را از مواد معدنی زمین، حتی در شرایط سخت و متغیر مانند سواحل آب شور، کاهش می دهد.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

پیدا کردن انواع مختلف هدف با هر اندازه

به طور کلی، فرکانس های انتقال بالا حساسیت بیشتری نسبت به اهداف کوچک دارند و فرکانس های انتقال کم عمق بیشتری نسبت به اهداف عمیق بزرگ دارند. BBS به طور همزمان یک باند فرکانس چندگانه از ۱٫۵ kHz تا ۲۵٫۵ kHz را انتقال می دهد و بنابراین در همان زمان حساس به اهداف عمیق کوچک و بزرگ است. این به این معنی است که شما فقط نیاز به پوشش یک زمین یک بار، به شما اجازه می دهد برای پیدا کردن گنج بیشتر !

تقویت کننده سیگنال درون کویل

به شدت سیگنال‌های هدف ضعیف را، از اهداف کوچک و عمیق، درون سیم‌پیچ جستجو که سیگنال‌ها را دریافت می‌کند، تقویت می‌کند. این سه مزیت اصلی را بر تکنیک‌های استاندارد تقویت درون جعبه کنترل دارد:

  • ایمنی بیشتر به نویز الکتریکی، کاهش سیگنال های نادرست
  • بدون از دست دادن قدرت سیگنال و اهداف ضعیف، از طریق کابل
  • عمق تشخیص و حساسیت بهبود یافته

تبدیل سیگنال چند کاناله دقیق

BBS کانال های سیگنال چندگانه را از طریق تکنیک به نام (MUX) تحلیل می کند. این سیگنال ها به یک مرجع دیجیتال (Vref و DAC) مقایسه می شوند. نتیجه نهایی سیگنال هدف دقیق با وضوح بالا است که می تواند توسط میکروکنترلر آشکارساز (MCU) شناسایی شود. این تکنیک تبدیل آنالوگ به دیجیتال اجازه می دهد تا BBS سیگنال های زمینی را از سیگنال های هدف جدا کند و به عمق زیاد و ثبات در شرایط دشوار برسد.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

طیف کامل باند (FBS)

به طور همزمان فرکانس های مختلف را انتقال می دهد، دریافت می کند و آن را تجزیه و تحلیل می کند. این دستگاه الکترونیک آشکارساز را با اطلاعات بیشتری در مورد یک هدف و محیط اطراف آن فراهم می کند تا اینکه ممکن است با فرکانس تک یا فناوری BBS امکان پذیر باشد. این مزایای متعددی دارد از جمله:

  • حساسیت بالا در طیف گسترده ای از انواع و اندازه های هدف، بنابراین شما فقط باید زمین را یک بار پوشش دهید.
  • حساسیت خودکار و غرامت زمین، به طوری که حداکثر عمق حتی در زمین های معدنی، از جمله سواحل آب شور، به دست می آید.
  • تبدیل سیگنال بسیار دقیق چند کاناله به سیگنال هدف دقیق از سیگنال های زمین برای حداکثر عمق تشخیص و شناسایی هدف با وضوح بالا.
  • تبعیض دو بعدی، به شما حداکثر اطلاعات هدف را می دهد، به طوری که می توان اهداف را به طور همزمان توسط خواص آهنی و رسانایی تبعیض

هر نوع و اندازه هدف را تشخیص دهید

به طور کلی، فرکانس های انتقال بالا حساسیت بیشتری نسبت به اهداف کوچک دارند و فرکانس های انتقال کم عمق بیشتری در اهداف عمیق بزرگ دارند. FBS به طور همزمان یک باند کامل فرکانس های چندگانه از ۱٫۵ kHz تا ۱۰۰ kHz را به طور همزمان انتقال می دهد و بنابراین به اهداف بسیار کوچک و بزرگ در یک زمان حساس است. این به این معنی است که شما فقط نیاز دارید زمین را یک بار پوشش دهید و مطمئن باشید که هیچ گنجی ارزشمند را پشت سر نخواهید گذاشت.

حساسیت خودکار زمین برای حداکثر عمق

همانطور که شما کویل را در جستجوی اهداف حرکت می دهید، حساسیت اتوماتیک و جبران خسارت زمین، باند فرکانس کامل را برای تغییرات در زمین های کانی سازی نظارت می کند. هرگاه سطح کانی سازی زمین تغییر کند، حساسیت به طور خودکار تنظیم می شود تا حداکثر عمق را حفظ کند. مدار جریمه زمین، سیگنال های نادرستی را که ناشی از تغییرات سریع سطح کانی سازی زمین است حذف می کند. هر دو این ویژگی های پیشرفته با هم کار می کنند تا عمق و حساسیت حداکثر تشخیص را حفظ کنند، به شما این امکان را می دهد تا در مورد گوش دادن به اهداف تمرکز کنید.

تبدیل بسیار دقیق سیگنال چند کاناله

FBS از چندین فن مبدل آنالوگ به دیجیتال چندرسانه ای استفاده می کند تا سیگنال های آنالوگ دریافت شده توسط کوئیل جستجو را دیجیتالی کند. این پردازش فوق سریع با استفاده از مرجع دیجیتال (۱ بیت DAC)، میکروکنترلر (MCU) را با اطلاعات دقیق درباره شرایط زمین و اهداف ارائه می دهد. این به FBS توانایی دقیق سیگنال های هدف را از سیگنال های زمین برای حداکثر عمق تشخیص می دهد. همچنین SmartFind را با داده های هدفمند مورد نیاز با وضوح بالا برای اهداف دقیق طراحی می کند.

حسگر چند دوره ای (MPS)

(MPS) تکنولوژی پیشرفته Pulse Induction (PI) Minelab است که پالس های دوره های مختلف را انتقال می دهد. MPS همچنین سیگنال دریافت را در چندین دوره زمانی که سیگنال های هدف و سیگنال های زمینی را جدا می کند، انتخاب می کند. این به طور مؤثری سیگنال زمین را  حتی بیشتر زمینهای مینرالیزه حذف می کند و در عین حال حساس به طلا کوچک و عمیق است. این عمق برتر در زمین بسیار مینرالیزه را به دست می آورد.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

تکنولوژی ولتاژ دوگانه (DVT)

DVT (تکنولوژی دوگانه ولتاژ) تکنولوژی پیشرفته سیستم پالسی کمپانی Minelab است که از پالس هایی با دو سطح ولتاژ برای افزایش MPS استفاده می کند. دو سطح ولتاژ در ترکیب با پالس های دوره زمانی مختلف منتقل شده توسط MPS برای افزایش میزان انتقال قدرت به زمین کار می کنند. DVT همچنین اجازه می دهد تا بیشتر از سیگنال زمین برداشته شود، عمق تشخیص و حساسیت بیشتری را افزایش می دهد. این عمق نهایی در زمین بسیار کانی سازی به دست می آید.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

هماهنگ سازی هوشمند الکترونیک

یک روش بسیار پیچیده برای تطبیق ویژگی های زمان بندی فردی با اندازه گیری های پیوسته از محیط الکترومغناطیسی اطراف، مانند میدان مغناطیسی زمین است. این به نفع بهبود عملکرد فلزیاب از طریق حذف کامل سیگنال های سر و صدا است. حساسیت در تمام زمان بندی ها افزایش یافته است، بنابراین فلش اجازه می دهد که طلا بیشتر از سایر تکنولوژی های فلزیاب ها پیدا شود.

VLF

VLF (فرکانس بسیار کم) یک فن آوری انتقال موج سینوسی معمولی است. این نوع سیستم فن آوری مورد استفاده در اکثر فلزیاب ها است. آشکارسازهای موج سینوسی فرکانس تک موج میدان الکترو مغناطیسی ایجاد می کنند که در یک موج پیوسته به زمین منتقل می شود. در حالی که روش اصلی که سیگنال ارسال و دریافت می شود تغییر نکرده است، پردازش سیگنال دریافتی به طرز چشمگیری افزایش یافته است. این ثابت شده است که یک فن آوری قابل اعتماد و آسان برای استفاده از طلا است.

انتخاب سه فرکانس انتقال

(۳F) سه فرکانس انتقال متفاوت را در یک ردیاب فلزی فراهم می‌کند , که در یک سوییچ انتخاب می‌شود . هر فرکانس انتقال آشکارساز را برای اهداف و شرایط مختلف اندازه ارسال می‌کند . سه فرکانس انتقال عبارت‌اند از:

  • ۶٫۴ کیلوهرتز – بهترین برای قطعات بزرگ طلای بزرگ
  • ۲۰ کیلوهرتز – بهترین برای تشخیص کلی طلا
  • ۶۰ کیلوهرتز – بهترین برای قطعات کوچک طلایی

داشتن سه فرکانس انتخابی، قابلیت انعطاف پذیری را دارد که معادل سه آشکارساز فرکانس معمولی است.

ردیابی اتوماتیک زمین

ردیابی زمین به توانایی ردیاب برای ردیابی تغییرات در معدن های زمین اشاره دارد و به طور خودکار تعادل زمین را با آن تطبیق می‌دهد . این امر تعادل فضایی کامل و عمق آشکارسازی را تضمین می‌کند و نیاز به توقف و تنظیم دستی آشکارساز به عنوان تغییر شرایط زمین را از بین می‌برد .

بالانس از پیش تعیین شده

بالانس زمین از پیش تعریف شده با توجه به نوع خاک خاصی تنظیم می شود. این محدودیتی است که در آن آشکارساز قادر به استفاده است، اما به طور کلی به خوبی در سایت های مخرب کمتر از قبیل پارک ها، زمین های بازی و شن و ماسه ساحل خشک کار می کند.

تبعیض

تبعیض توانایی آشکارساز برای شناسایی نوع شی فلزی شناسایی شده و حذف آیتم های ناخواسته و نشان دادن تنها در موارد مطلوب است.

تبعیض متغیر

این اصلی ترین انواع تبعیض است. این کار مانند یک خط جداساز در سطح هدایت می کند. این سطح می تواند توسط اپراتور تنظیم شود و تمام فلزات با هدایت کمتر از سطح تعیین شده حذف می شوند و تمام فلزات با هدایت بالاتر پذیرفته می شوند.

فیلتر

 فیلتر، توانایی یک آشکارساز فلزی است تا انتخاب کنید که کدام بخش های هدایت در مقیاس تبعیض فعال یا غیرفعال هستند. اگر قطعه قطعه شده است، فلزات با سطح هدایت پذیری پنهان می شوند و پاسخی نخواهند داد.

E-TRAC SMARTFIND

محور افقی هدف را در اندازه  هدایت آن (CO) هدف قرار می دهد، از سمت چپ به راست ۱-۵۰ فاصله دارد. محور عمودی میزان مشخصه های فلزی هدف (FE) را از سطح بالا تا پایین ۱-۳۵ اندازه گیری می کند. مقدار FE 1 نشان دهنده ویژگی های پایین آهن است و مقدار ۳۵ نشان دهنده ویژگی های پر رنگ است. به طور مشابه، مقدار CO 1 نشان دهنده هدایت کم و ۵۰ نشان دهنده هدایت بالا است.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

EXPLORER SE PRO SMARTFIND

محور عمودی هدف را بر اندازه هدایت آن (CO) هدف قرار می دهد، در محدوده ۰-۳۱ از پایین به بالا. محور افقی میزان مشخصه های فلزی هدف (FE) را در محدوده ۰-۳۱ از راست به چپ اندازه می گیرد. مقدار FE از ۰ نشان دهنده ویژگی های کم رنگ است و مقدار ۳۱ نشان دهنده ویژگی های بالا آهن است. به طور مشابه، مقدار CO 0 نشان دهنده هدایت کم و ۳۱ نشان دهنده هدایت الکتریکی است.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

مقیاس تبعیض

مقیاس تبعیض طیف وسیعی از فلزات را بر حسب هدایت آنها تقسیم می کند، به طور معمول از رسانایی کم تا هدایت بالا. دامنه و تعداد بخش ها در مقیاس می تواند دقت شناسایی هدف را تعیین کند. تعداد قطعه ها نیز دقت و صحت تبخیر فیلتر Notch را تعیین می کند.

شناسایی صدا

برخی از آشکارسازها با شناسایی یک شناسه (هویت) یک هدف، با تغییر تن سیگنال هدف، نشان می دهند. به طور کلی فلزات رسانایی پایین تر صدا را می دهند، در حالی که فلزات بسیار رسانا یک زاویه بالاتر را ارائه می دهند.

اندازه کویل جستجو

اندازه یک سیم‌پیچ می‌تواند عمق و حساسیت آشکارساز را تحت‌تاثیر قرار دهد . هرچه سیم‌پیچ بزرگ‌تر باشد ، عمق آن بیشتر می‌شود اما حساسیت کمتری نسبت به اهداف کوچک دارد . هر چه قطر کوچک‌تر باشد ، دقیق‌تر می‌شود ، اما عمق آشکارسازی کاهش می‌یابد .
حلقه‌های کوچک‌تر در وزن سبک‌تر هستند و کنترل آن آسان‌تر است و ممکن است به دلیل توانایی آن‌ها برای مذاکره بر روی زمین و یا گیاهان دشوار انتخاب شود . حلقه‌های کوچک‌تر همچنین دارای مزیت جداسازی هدف در نواحی دارای زباله بالا هستند که به دلیل جای ردیابی کوچک آن‌ها است.

شکل کویل جستجو

شایعترین شکل های کویل دور و بیضی هستند. آنها در طرح جامد و باز وب در دسترس هستند. کویل های بیضوی بیشتر قابل حمل و بدون فدا کردن پوشش زمین هستند. کویل های دور معمولا با ثبات تر، عملکرد بالاتر و عمق بیشتری به دست می آیند. کویل های Open-web ضد آب هستند، کمک می کنند تا آب را از بین ببرند و در هنگام تعیین دقیق از آن کمک کنند زیرا زمین از طریق کویل قابل مشاهده است.

پیکربندی کویل جستجو

تفاوت بین تنظیمات شکل سیم پیچ در داخل محفظه کویل است. سه نوع رایج عبارتند از Concentric، Double-D و Monoloop.

کویل Concentric

یک کویل مرکزی دارای یک دایره درونی و یک سیم بیرونی است. الگوی جستجو مخروطی شکل است و می تواند برای تعیین دقیق اهداف مفید باشد. کویل های مرکب نیاز به هم پوشانی بیشتر برای پوشش کامل زمین دارند. آنها همچنین در زمین بسیار کانالیزه کننده شبیه هستند و بنابراین ممکن است بهترین انتخاب برای استخراج طلا باشد.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

کویل Double-D

دو سیم دو با دو سیم سیمانی همپوشانی به شکل دو D دارد. مزایای کویل Double-D عبارتند از ثبات (به ویژه در زمین بسیار سنگین شده)، عمق خوبی، حساسیت و یک الگوی بسیار دقیق جستجو که نیاز به همپوشانی کمتر دارد.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

هنگامی که با آشکارسازهای GPX مورد استفاده قرار می گیرد، کویل دوتایی (بر خلاف کویل مونولوپ) می توانند بین اهداف آهنی و غیر آهنی هنگامی که واکنش آهن فعال می شوند، تمایز قائل شوند. آنها در هنگام ماسه ساحلی مرطوب و در محیط های پر سر و صدا الکتریسیته استفاده می شوند.

هنگامی که با آشکارسازهای X-TERRA مورد استفاده قرار می گیرد، این کوئل ساکن تر از کویل های کنسانتره در زمین های مینرالیزه می شوند و به همین دلیل مناسب برای جستجوی طلا هستند.

کویل Monoloop

کویل Monoloop یک پیکربندی خاص از کویل برای آشکارسازهای فن آوری القایی Pulse (سری GPX) است. این کویل ها دارای یک سیم پیچ در اطراف دور سیم پیچ هستند که برای انتقال و دریافت استفاده می شود. الگوی سیگنال Monoloop مخروطی شکل است و نیاز به همپوشانی بیشتری دارد. در زمین های بسیار سنگین و مخرب، می توان آنها را برای تعادل زمین بسیار دشوارتر کرد، با این حال آنها تمایل دارند عمق بیشتری داشته باشند و حساسیت بیشتری نسبت به کویل های Double-D داشته باشند.

فناوری فلزیاب ها
فناوری فلزیاب ها

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با آموزش گام به گام کار با فلزیاب و تست عمق زنی فلزیاب های IKPV در نمایندگی فلزیاب شیراز با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس حاصل نمایید.

خرید لوازم جانبی فلزیاب ( کویل، لوپ، دسته، پنل و … )، ارتقاء و بروزرسانی دستگاه های فلزیاب درکمپانی فلزیاب IKPV ایران

خرید فلزیاب _ اجاره فلزیاب _ تعمیر فلزیاب

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب آنتنی

فلزیاب آنتنی

فلزیاب آنتنی امروز با معرفی یکی از فلزیاب های آنتنی با کیفیت در خدمت شما هستیم، فلزیابی که قصد داریم به شما معرفی کنیم نسخه ارتقا یافته و بهبود یافته نسل پیشین خود یعنی zicco x1 است که با نام zicco x2 به بازار داخلی و خارجی معرفی گردید. این دستگاه فلزیاب و گنج یاب […]

فلزیاب حرفه ای عمق زن

فلزیاب حرفه ای عمق زن

فلزیاب حرفه ای عمق زن تمامی کاوشگران برای رسیدن به عمق های بالا و یافتن عتیقه در دل زمین اقدام به خرید گنج یاب حرفه ای و دستگاه های گنج یاب پیشرفته و انواع فلزیاب ها می کنند. برخی دیگر تمایل به استفاده و خرید فلزیاب و گنج یاب خارجی دارند. اما کسانی موفق هستند […]

قیمت فلزیاب

قیمت فلزیاب حرفه ای و با کیفیت AUR 370 PLUS

قیمت فلزیاب قیمت فلزیاب های حرفه ای بسیار بالاتر و بیشتر از سایر دستگاه های گنج یاب و طلایاب معمول می باشند، دلیل این تفاوت قیمت نیز افزایش کاربرد ها و قابلیت های این دستگاه ها هستند. به همین دلیل یافتن و پیدا کردن یک دستگاه فلزیاب حرفه ای با قیمت مناسب و ارزان دشوار […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید