راهنمای خرید فلزیاب مناسب

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , ,

راهنمای خرید فلزیاب مناسب

اگر شما به صورت جدی به دنبال کاوش فلزات هستید ، مهم‌ترین خرید شما فلزیاب شما خواهد بود . احتمالا ً شما به برخی از لوازم جانبی مثل هدفون ، ابزار حفاری و لوپ های جستجو با اندازه مختلف نیاز خواهید داشت . اما اولین جایی که شروع می‌شود ، انتخاب فلزیاب مناسب برای شما است . اشتباه خود را به خودی خود انجام ندهید . ممکن است با یک آشکارساز مواجه شوید که یک عدم تطابق برای علایق شما و یا موقعیت شما است .

مواردی که قبل از خرید فلزیاب باید آن ها را در نظر گرفت :

 1. مشخص کنید کدام نوع هدف در منطقه شما یافت می‌شود . برای مثال , اگر در نواحی نزدیک کویر زندگی کنید , احتمالا ً به تجهیزات زیر آب نیاز نخواهید داشت . شما همچنین در زمینه جنگ داخلی نیستید . شما آنقدر خوش‌شانس هستید که در کشور طلا باشید ! بهترین ردیاب برای شکار محلی آن‌هایی هستند که به دنبال شکار سکه و طلا هستند.
 2. کمی درباره اصول تشخیص فلز یاد بگیرید . مرور در اینترنت و بررسی سایر مقالات در زمینه فلزیابی به شما درک کلی درباره مدل‌های مختلف و قابلیت‌های آن‌ها می‌دهد . VLF ( فرکانس بسیار کم ) شایع‌ترین فلزیاب ها هستند . مدل‌های جدیدتر شامل واحدهای سیستم های پالسی هستند . مدل‌های مقاوم در برابر آب ، مدل‌های بی‌سیم و ردیاب فلزی چند منظوره وجود دارند . متخصصان همچنین به مطالعه نام‌های تجاری در تشخیص فلز و کتاب‌ها اشاره می‌کنند . سپس شما می‌توانید اطلاعات مربوط به برندها را به صورت آنلاین جمع‌آوری کنید ؛ به طور خاص ، بخش ما را بررسی کنید .
 3. آشنا شدن با کلمات کلیدی و یا توابع دستگاه. سپس، شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام ویژگی ها مهمترین نوع شکار گنج است که شما در آن قرار می گیرید. در زیر ما توضیحات پایه فلزیاب را توضیح خواهیم داد.
 4. پیوستن به باشگاه آشکارساز فلزی در منطقه خود را در نظر بگیرید. این یک راه عالی برای ایجاد دوستان جدید و کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرگرمی است. باشگاه محلی یک مکان عالی برای یادگیری تکنیک های مناسب و جزئیات دقیق در مورد تشخیص فلز در منطقه شما است.
راهنمای خرید فلزیاب مناسب

با ویژگی های مهم فلزیاب آشنا شوید

قبل از اینکه از یک فلزیاب استفاده کنید، ویژگی های مهمی وجود دارد که در توضیحات محصول صحبت می شود. یک مرور کلی به شما کمک می کند تا کارکرد یک آشکارساز فلزی را درک کنید، بنابراین می دانید شما به دنبال چه دستگاهی هستید و چگونه مدل ها را مقایسه کنید.

تبعیض :

تبعیض توانایی یک فلزیاب برای تمایز بین یک هدف و هدف دیگری است . به عبارت دیگر، قادر است به شما بگوید که سیگنال دریافتی شما یک فلز ارزشمند است یا یک زبانه ! همانطور که بسیاری از قطعات کوچک فلز در خاک به عنوان گنجینه ارزشمند وجود دارد ، بنابراین تبعیض باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود . اغلب فلزیاب ها یا خودکار تنظیم می‌شوند و یا به شما اجازه می‌دهند که به صورت دستی میزان تفکیک را تنظیم کنید . این دستگاه ها برای اهدافی چون طلا و عتیقه ، استفاده از تفکیک را انتخاب نمی‌کند زیرا آن‌ها می‌خواهند همه چیز را حفر کنند .

بالانس زمین :

هر خاکی که شما تشخیص می‌دهید حاوی یک سطح دقیق از فلز است ( مانند آهن ) . این کار می‌تواند با توانایی یک فلزیاب برای پیدا کردن سکه ، جواهرات و چیزهای با ارزش دیگر تداخل داشته باشد . تراز زمین به فلزیاب اجازه می‌دهد تا این مواد معدنی را کنار بگذارد . انواع مختلفی از تعادل زمین در ردیاب فلزی وجود دارد . بالانس اتوماتیک : بسیاری از واحدهای مدرن مدار دارند که به طور خودکار اثرات زمین را تشخیص داده و تنظیم می‌کنند . تعادل زمینی : تنظیمات بالانس زمین را شرکت تولید کننده دستگاه در یک سطح مشخص که به اندازه کافی در اکثر محیط‌های جستجو کار می‌کند تنظیم کرده است .

راهنمای خرید فلزیاب مناسب

بالانس دستی : به کاربر نیاز دارد تا هر بار که آن‌ها تشخیص می‌دهند برای تعادل زمین تنظیم شود . اگر شما در حال اکتشاف طلا باشید به دلیل تغییرات در شرایط زمین ، این گزینه مطلوب است . تعادل چندگانه زمین به کاربران اجازه می‌دهد که بسته به اولویت خود ، یا تنظیمات دستی و یا خودکار را انتخاب کنند .

شناسایی هدف :

شناسایی هدف ابزاری عالی بر روی فلزیاب است که می‌تواند بین سکه‌های شبیه سکه نیکل ، سکه نقره ، جواهرات ، فویل یا خرت و پرت و یا احتمال طلا تمایز قایل شود . خروجی می‌تواند صدای قابل شنیدن باشد که متناسب با ارزش فلز صدا تغییر می کند . این موضوع شناسایی لحن نامیده می‌شود . بیش از پیش ، شناسه هدف دیداری است و روی صفحه نمایش LCD ظاهر می‌شود . اغلب یک عدد عددی به نام عدد VDI وجود دارد که روی صفحه ظاهر می‌شود . شما خواهید دانست که اعداد به چه معناست و همچنین اهداف احتمالی آن‌ها .

فرکانس کار:

فرکانس بر روی یک فلزیاب، تعداد دفعاتی است که سیگنال در هر ثانیه توسط دستگاه ارسال و دریافت می شود. آشکارسازهای فرکانس پایین، عمیق تر اسکن می کنند، بنابراین عمق تشخیص کلی را بهتر می کنند. بیشتر مدل های کلی هدف در فرکانس های پایین تر عمل می کنند. آشکارسازهای فرکانس بیشتر نسبت به اشیاء کوچک و طلا حساس هستند. اگر شما در حال جستجو برای آثار کوچکتر یا تکه های طلا هستید، می توانید یک واحد با فرکانس بالاتر انتخاب کنید. با این حال، آنها قادر به نفوذ عمیق به زمین نیستند.

راهنمای خرید فلزیاب مناسب

حساسیت:

حساسیت توانایی تشخیص اشیاء فلزی از راه دور است. شما می توانید آن را با کنترل صدا بر روی بلندگو مقایسه کنید. اگر آن را کم تنظیم کنید، نمیتوانید صدا را بشنوید. اما اگر آن را بیش از حد تنظیم شده است، ثابت است. بیشتر فلزیاب ها با کنترل حساسیت توسط شرکت سازنده مشخص شده اند. در شرایط خاص، حساسیت باید پایین باشد: مناطق حاوی مواد معدنی زیاد و خطوط برق نزدیک، نمونه خوبی هستند.

عمق جستجو :

این عمقی است که فلزیاب شما قادر به جست و جو برای یافتن سکه‌ها و چیزهای دیگر است . دستگاه های فرکانس پایین عمق بهتری ارائه می‌کنند . ترکیب خاک مورد جستجو می‌تواند تاثیر زیادی بر عمق جستجو و همچنین کویل کاوش داشته باشد . هر چه لوپ فلزیاب بزرگ‌تر باشد ، آن عمیق‌تر می‌تواند جستجو کند . شما معمولاً می‌توانید سکه‌ها را تا عمق یک و نیم متر پیدا کنید . اگر از یک کویل جستجوی ۸ اینچی استفاده می‌کنید ، به طور معمول سکه‌های ۸ تا ۱۲ اینچی را پیدا خواهید کرد .

راهنمای خرید فلزیاب مناسب

چه چیزی می توانید در کشور یا منطقه خود پیدا کنید؟

قبل از انتخاب یک آشکارساز فلزی، ترکیب آب و هوا و زمین را در منطقه خود در نظر بگیرید. سه دسته آشکارسازهای فلزی اصلی عبارتند از: سکه های زمینی ، تشخیص و بررسی زیردریا و آب زیرزمینی برای طلا و دیگر فلزات گرانبها و تشخیص زمین شایع است. آشکارسازهای فلزی که برای این منظور طراحی شده اند سکه ها، جواهرات، آثار و بازیابی فلزات کلی را پیدا خواهند کرد. اگر در نزدیکی دریاچه ها، سواحل، رودخانه ها یا اقیانوس زندگی می کنید، ممکن است یک مدل ساحلی و یا زیر آب را در نظر بگیرید. این آشکارسازها به علت خواص الکتریکی نمک و آب و همچنین ضد آب به تجهیزات تخصصی نیاز دارند.

آشکارسازهای آبی طلا برای مناطق خاص ایالات متحده مناسب هستند. فرکانس های عملیاتی آنها بالاتر است و آنها برای نمک ها و مواد معدنی مورد استفاده در معرض دید قرار دارند. اکثر تولیدکنندگان طراحی آشکارسازهای چند منظوره فلزی را انجام می دهند که در دو یا چند هدف فوق تخصصی مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از محبوب ترین فلزیاب ها :

سطح ورودی

 • Fisher F22
 • Garrett Ace 300
 • Garrett Ace 400
 • Bounty Hunter Platinum
 • Tesoro Silver uMax

سطح متوسط:

 • Garrett AT Pro
 • Fisher F70
 • Bounty Hunter Platinum Pro

سطح پیشرفته :

 • XP Deus
 • Garrett ATX
 • Makro deephunter Pro

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با آموزش گام به گام کار با فلزیاب و تست عمق زنی فلزیاب های IKPV در نمایندگی فلزیاب تهران با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس حاصل نمایید.

فروش لوازم جانبی فلزیاب ( کویل، لوپ، دسته، پنل و … )، ارتقاء و بروزرسانی دستگاه های فلزیاب درکمپانی فلزیاب IKPV ایران

تصویری کردن انواع سیستم های پالسی

اجاره فلزیاب تصویری و اجاره فلزیاب پالسی

شاید دوست داشته باشید:

کتراک نحوه باز کردن پلمپ ساروج

کتراک خرد کردن سنگ های بسیار عظیم کار دشواری بوده و نیاز به ابزارآلات بسیار قدرتمند یا موارد منفجره دارد که این خود خطرات بسیار شدیدی را در پی خواهد داشت. جالب است بدانید میتوان از یک ماده ساده بنام کتراک در خرد کردن سنگ، سخره، ساروج، پلمپ و … استفاده کرد که هیچ گونه […]

نمایندگی فلزیاب در ایران

نمایندگی فلزیاب در ایران شرکت های بسیار عظیم فلزیابی نظیر Fisher، Garrett، Cobra، Xp و … سالهاست که در عرصه ساخت و تولید دستگاه های ردیاب و زمین شناسی فعالیت داشته اند و با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا توانسته اند پیشرفت های بسیاری در این عرصه باستان شناسی و فلزیابی داشته باشند. […]

آیا وجود جی پی اس در فلزیاب حقیقت دارد ؟

جی پی اس در فلزیاب  GPS بعنوان دستگاهی جهت تعیین موقعیت جغرافیایی مورد استفاده قرار میگیرد که برای کار با آن به نیرروی برق نیاز است، نیرروی برق لازم میتواند از باطری های لیتیومی یا باطری ماشین یا … تغذیه گردد. از جی پی اس در برخی از دستگاه های زمین شناسی و ژئوفیزیک مانند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − بیست =

همین حالا تماس بگیرید