راهنمای تشخیص فلز

felezyabland مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , ,

راهنمای تشخیص فلز | راهنمای شروع فلزیابی

بسیاری از این فلزات جدید تنها به حیاط یا محل دیگری می‌روند , فلزیاب خود را روشن می‌کنند و به جای گنج , سردرگمی و سرخوردگی را می‌یابند . آشکارساز آنچه را که شبیه مجموعه‌ای از نویز و علایم تصادفی است , منتشر و نمایش می‌دهد . نمی‌دانند چه می‌گویند . چیزی پیدا نمی‌کنند . آن‌ها گرم و کثیف هستند . آن‌ها خسته و خالی به خانه می‌روند . پس از چند جلسه مانند این , متاسفانه بسیاری از آن‌ها آشکارسازهای خود را می فروشند و یا آن‌ها را در یک کمد انداختند .

با انتخاب یک آشکارساز پایه خوب، یادگیری نحوه استفاده از آن و آماده سازی خود را قبل از اینکه واقعا شکار کنید، می توانید سرخوردگی را به حداقل برسانید و در جستجوی راه یافتن به گنج و کشف کردن برای یک عمر باشید.

انتخاب فلزیاب

اگر قبلا هرگز از یک ردیاب استفاده نکرده اید ، آشکارساز را انتخاب کنید که استفاده از آن بسیار آسان باشد . بسیاری از کاوشگران جدید ، اشتباه رایج انتخاب یک فلزیاب پیشرفته ، پیچیده و گران‌قیمت را فقط به این دلیل که می‌توانند هزینه آن را تقبل کنند ، انجام می‌دهند . شما به آن نیاز دارید که فقط می‌توانید آن را روشن کنید و بدون یک سری تنظیمات ، تشخیص را آغاز کنید . اگر شما دوستی داشته باشید که دارای آشکار ساز باشد و در مورد آن هیجان‌زده هستید ، به هر وسیله آن را قرض بگیرید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر. ردیاب‌های فلزی سری Fisher F22 و Garrett ACE 300/400 به طور گسترده در نظر گرفته می‌شوند که از بهترین فلزیاب ها برای یک فرد جدید برای سرگرمی محسوب می‌شوند .

شما همیشه می‌توانید دستگاه خود را به چیزی مانند Garrett AT PRO ارتقا دهید چون شما روش‌های تشخیص پایه و مهارت‌های شما را بهبود می‌بخشد، اما تنها در صورتی که بخواهید . عمق اضافی و ویژگی‌های پیشرفته ارایه‌شده توسط یک فلزیاب گران‌قیمت ، احتمالا باعث سرخوردگی بیشتر از یافته‌های بیشتر می‌شود .

راهنمای تشخیص فلز

دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب خود

کتابچه راهنمای خود را بخوانید و با هر کدام از ویژگی‌ها و کنترل‌ها آشنا شوید . برخی از چیزهایی که برای درک قبل از شروع کاوش بسیار ضروری هستند :

قطعات فلزیاب :

این کتابچه راهنمای کاربر به احتمال زیاد دارای یک نمودار برای آشنا شدن با اجزای آشکارساز شما است. جعبه کنترل، پشتیبانی بازو، شفت، کابل و کویل جستجو بخش های اساسی یک آشکارساز فلزی است. دستورالعمل ها را برای جمع آوری آشکارساز دنبال کنید، همچنین یاد بگیرید که شفت را تنظیم کنید و شاید پشتیبانی بازو برای قد شما باشد.

تبعیض :

تبعیض به سادگی یک آشکارساز تنظیم می کند که حاکی از آنچه سیگنال کامپیوتر آشکارساز باید نادیده بگیرد. به عنوان مثال، تنظیمات رایج برای یک شکارچی سکه همه سکه ها را قبول می کنند در حالی که زبانه ها، پیچ ها و کلاه های بطری را نادیده می گیرند . مقدار تبعیض را می توان در هر کدام تغییر داد.

آشکارساز برای موقعیت‌های مختلف که برای پول شکار می‌کند ، بیشتر از کسی که بیشتر به خاطر سکه و یا جواهر شکار می‌کند ، دارای تنظیمات متفاوتی است . با داشتن ردیاب ، سیگنال‌ها را نادیده می‌گیرد ، به عنوان مثال ، شما میزان نویز را که می‌شنوید را کاهش می‌دهید و می‌توانید بر روی سیگنال‌ها تمرکز کنید که به احتمال زیاد انواع مواردی هستند که به دنبال آن هستید ، مانند سکه .

راهنمای تشخیص فلز

برنامه‌ها :

اغلب آشکارسازها با برنامه‌های اساسی می‌آیند که تمیز کردن و دیگر ویژگی‌ها به صورت خودکار تنظیم می‌شوند تا شما بتوانید دستگاه را روشن و تشخیص دهید . اغلب آشکارسازها برنامه‌های پیش نصب برای ” سکه ” و ” آثار ” برای مثال دارند . بسته به چیزی که به دنبال آن هستید , بهتر است یاد بگیرید که چطور دستگاه ردیاب را روی یکی از این برنامه‌ها تنظیم کنید و آن را همانجا رها کنید تا زمانی که احساس می‌کنید بر تکنیک‌های شناسایی پایه غلبه کرده‌اید و آماده آزمایش با تنظیمات دستی هستید .

صداهای هشدار :

آشکارساز شما به احتمال زیاد صداهای مختلفی را برای انواع مختلف اجسام ایجاد می‌کند . برخی از آشکارسازها مقادیر پایینی برای اشیا هدایت الکتریکی و پایین و تن بالاتر برای سکه و مواد با رسانایی بالا مثل برنج یا مس منتشر می‌کنند . بعضی از آشکارسازها حتی یک صدای خاص تولید می‌کنند . شما خودتان را دقیقاً در مورد آنچه که در باغ تست ( مقاله باغ تست فلزیاب ) به نظر می‌رسد آموزش خواهید داد , اما راهنما به شما کمک می‌کند تا قابلیت‌های صوتی آشکارساز شما را درک کنید, از جمله چگونگی تنظیم سطح حجم .

صفحه نمایش فلزیاب :

اکثر آشکارسازها دارای یک صفحه نمایش هستند که اطلاعات مربوط به سیگنال هایی را که دستگاه آشکارساز دریافت می کند نمایش می دهد، در حالیکه کوئل جستجو را روی زمین می چرخانند. بسیاری از صفحه نمایش آشکارسازهای ساده به آسانی می گویند: همانطور که یک هدف را شناسایی می کنید، صفحه نمایش نشان می دهد که کدام یک از این موارد آن را هدف قرار می دهد. آشکارسازهای پیشرفته به سادگی یک شماره یا مجموعه ای از اعداد را نشان می دهند و شما باید یاد بگیرید که کدام اعداد معمولا سیگنال های خوب هستند و کدام نوع اعداد نشان دهنده اهداف نامطلوب است.

عمق فلزیاب :

بسیاری از فلزیاب ها می‌توانند تخمینی از عمق هدف را نمایش دهند . این اطلاعات تنها برای این که به شما بگوید چقدر به حفاری نیاز دارید ، مفید نیست ، اما ممکن است نشانه‌ای از این باشد که هدف چقدر قدیمی است و می‌تواند یک عامل تعیین‌کننده در تصمیم‌گیری درباره اینکه آیا هدف را حفر کند یا نه . راهنمای شما در صورت و چگونگی نمایش عمق پیش‌بینی‌شده یک جسم مشخص توضیح خواهد داد .

راهنمای تشخیص فلز

کار با شرایط کنترل شده: باغ تست

شما بدون یاد گرفتن نحوه عکاسی , شروع به شکار نخواهید کرد , برای اولین بار بدون تمرین بسکتبال بازی کنید و یا در مقابل کسی گیتار بزنید . انجام هر کدام از این فعالیت‌ها بدون هیچ عملی منجر به خجالت و سرخوردگی می‌شود . تشخیص مطلقا متفاوت نیست . شما باید پیش از شروع شکار , کشف کنید . تشخیص فلز در یک باغ آزمایشی انجام می‌شود . کشف فلز در دنیای واقعی , تجربه است . مطمئنا از هر دو یاد می‌گیرید , اما این تمرین باید اول باشد .

مبانی: ارتفاع و سرعت چرخش

یک نوسان خوب و سازگار بسیار مهم است تا آشکارساز سیگنال های سازگار و بازخوردی را برای شما فراهم کند. یک نوسان آشکارساز خوب دارای ویژگی های مهم زیر است:

ارتفاع خوب :

به دلیل تکان دادن سیم‌پیچ جستجو به زمین ، چمن و یا موانع دیگر باعث تحریف و سیگنال‌های کاذب خواهد شد، شما باید با سیم‌پیچ جستجو ۱/۲ تا ۱ بالای زمین حرکت کنید . مراقب باشید که نگذارید لوپ کاوش در انتهای بالا برود ، که به طور طبیعی سعی در انجام آن دارد . اگر با ثابت نگه داشتن دستگاه در ارتفاع ثابت مشکل دارید ، میتوانید سعی کنید بازوی خود را نسبتا محکم نگه دارید و با شانه و یا کمر خود به عقب و جلو حرکت کنید .

سرعت خوب :

با راهنمای خود برای سرعت چرخش توصیه‌شده برای آشکارساز خود مشورت کنید . سرعت باید ثابت باشد . شما ممکن است چندین سرعت نوسان برای شرایط مختلف داشته باشید . برای شروع شما ممکن است دو ثانیه را در هر نوسان در نظر بگیرید تا نوسان کند در یک منطقه آشغال باشد ، و یک ثانیه در هر نوسان می‌تواند یک نوسان سریع در منطقه‌ای بدون هدف زیاد باشد . در حالی که حرکت می‌کنید ، کنت ثانیه را در ذهن خود ثبت کنید : ” ۱۰۰۱ ، ۱۰۰۲ .”

راهنمای تشخیص فلز

همپوشانی:

نوسانات شما باید در حدود ۱/۳ – ۱/۲ از کویل جستجو با هم به جلو حرکت کنید. زمان خود را در حال حرکت به جلو و اجازه دهید نوسان سرعت خود را دیکته کند. باغ تست شما ممکن است کوچک باشد، پس از آن گام بردارید و سرعت خود را طی کنید و با نزدیک شدن به باغ تست از فاصله بگیرید. با تمرین شما احساس می کنید که نوسانات مطلوب برای آشکارساز شما چیست. نوسان ضعیف علت اصلی بسیاری از آشکارسازان جدید در یافتن اهداف خوب است، بنابراین همه چیز را می توانید تمرین کنید.

تعیین اهداف تعیین

اگر شما به دنبال سکه نقره ای هستید، حیاط یک خانه قدیمی کامل است. اگر شما به دنبال تغییرات جزئی و جواهرات هستید، پارک هایی که شکار شده اند ممکن است به خوبی انجام شود. اگر شما به دنبال شکار واقعی هستید در بخش های قدیمی زمین که محل های مهمی بوده اند را جستجو کنید. این مهم است که یک مکان انتخاب کنید که توسط دیگران مورد تعقیب قرار نگرفته باشد . توصیه می‌شود جایی پیدا کنید که غیر معمول نباشد .

برخی ابزار ها و لوازم جانبی فلزیاب

  • هدفون
  • دستکش
  • بیلچه
  • فلزیاب نقطه زن
  • کیف

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با آموزش گام به گام کار با فلزیاب و تست عمق زنی فلزیاب های IKPV در نمایندگی فلزیاب شیراز با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس حاصل نمایید.

خرید لوازم جانبی فلزیاب ( کویل، لوپ، دسته، پنل و … )، ارتقاء و بروزرسانی دستگاه های فلزیاب درکمپانی فلزیاب IKPV ایران

شاید دوست داشته باشید:

کتراک نحوه باز کردن پلمپ ساروج

کتراک خرد کردن سنگ های بسیار عظیم کار دشواری بوده و نیاز به ابزارآلات بسیار قدرتمند یا موارد منفجره دارد که این خود خطرات بسیار شدیدی را در پی خواهد داشت. جالب است بدانید میتوان از یک ماده ساده بنام کتراک در خرد کردن سنگ، سخره، ساروج، پلمپ و … استفاده کرد که هیچ گونه […]

نمایندگی فلزیاب در ایران

نمایندگی فلزیاب در ایران شرکت های بسیار عظیم فلزیابی نظیر Fisher، Garrett، Cobra، Xp و … سالهاست که در عرصه ساخت و تولید دستگاه های ردیاب و زمین شناسی فعالیت داشته اند و با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا توانسته اند پیشرفت های بسیاری در این عرصه باستان شناسی و فلزیابی داشته باشند. […]

آیا وجود جی پی اس در فلزیاب حقیقت دارد ؟

جی پی اس در فلزیاب  GPS بعنوان دستگاهی جهت تعیین موقعیت جغرافیایی مورد استفاده قرار میگیرد که برای کار با آن به نیرروی برق نیاز است، نیرروی برق لازم میتواند از باطری های لیتیومی یا باطری ماشین یا … تغذیه گردد. از جی پی اس در برخی از دستگاه های زمین شناسی و ژئوفیزیک مانند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

همین حالا تماس بگیرید